Poruchy spánku

„Jsem zoufalý z toho, že již delší dobu nemohu spát. Celou noc se převaluji a ráno se budím vyčerpaný, frustrovaný a bez sebemenší motivace pustit se do běžných denních povinností…“

Porucha spánku, insomnie nebo také hyposomnie, se projevuje celou řadou symptomů. Nejčastěji je to neschopnost usnout, dále přerušované spaní, časné buzení bez schopnosti ve spánku pokračovat, noční děsy a mnoho dalších.

Některé poruchy spánku mají fyziologickou příčinu, typicky například apnoe, kdy u postiženého dojde ke snížení svalového tonu v oblasti hltanu. Většina poruch spánku však má příčinu psychickou, nejčastěji je to doprovodný symptom úzkostné poruchy, depresivní poruchy, stresové nebo závistlostní poruchy.

Nedostatek spánku vyčerpává

Nedostatek spánku vyčerpává organismus fyzicky i psychicky a postižený se tak dostává do bludného kruhu. Velkým problémem lidí, kteří trpí poruchou spánku, je jejich ohrožení závislostí na hypnotikách (prášky na spaní), alkoholu a dalších návykových látkách.

Hypnotika, která obsahují účinnou látku, by měla být užívána pouze v ojedinělých případech a po časově omezenou dobu. Dlouhodobé užívání a kombinace hypnotik s alkoholem mívá dramatické následky. Třeba závislost na lécích na spaní.

Insomnie

V případě insomnie respektive hyposomnie je vhodné řešit příčinu obtíží a nikoliv jejich následek. Vhodnou cestou k úpravě spánkových poruch nefyziologického původu je psychoterapie doplněná relaxační terapií. Velkou úlevu přináší našim pacientům trpícím nespavostí především intenzivní hypnoterapeutické bloky. Pokud máte zájem o další informace zavolejte nám a objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci.

Objednávky online
close slider

Rezervujte si svůj termín v našem ONLINE KALENDÁŘI

Ve všední dny nás také můžete kontaktovat na naší lince  739 375 763 nebo na mailu info@adicare.cz